SMOK Nord Pod İle Kullanabileceğiniz SALT Likitler Neler?

0

Pod sistem e-sigara cihazlarında da tüketicilerin tercihleri, genellikle mod elektronik sigara dünyasındaki tanıdık isimler oluyor. Vaporesso ve SMOK, pod sistem elektronik sigara dünyasında da kıyasıya bir mücadelenin içindeler. SMOK Nord Pod, Vaporesso’ nun pod sistem e-sigara ürünlerine karşı verdiği bir cevap niteliğini taşıyor. MTL ve nargile içim fonksiyonları da sunan bu pod sistem elektronik sigara ile kullanabileceğiniz e-likit içeriklerini seçerken dikkatli olmalısınız. SMOK Nord Pod ile kullanabileceğiniz SALT likitler neler? Sorusunu cevaplayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

SMOK Nord Pod’ u Tanıyalım
SMOK Nord Pod, son derece küçük ve hafif bir pod sistem elektronik sigara modeli. Bu yüzden günlük kullanım için son derece ideal. Pod sistem e-sigara modelleri, atomizer tank yerine kartuş kullanırlar ve bu kartuşlar “pod” olarak adlandırılırlar. Bu yüzden kartuş kullanan e-sigara modellerine pod sistem adı verilir. SMOK Nord Pod, kartuş (pod) kısmı ile 94 mm’ lik bir boya ve 80 gram ağırlığa sahip. Yine diğer pek çok pod sistem elektronik sigara cihazında olduğu gibi SMOK Nord Pod da gövdesi üzerinde sabit bir pile sahip. 1100 mAh’ lık bu pil, yine gövde üzerindeki mikro USB girişi sayesinde şarj olabiliyor. SMOK Nord Pod’ un maksimum watt değeri ise 10 – 15 Watt.
SMOK Nord Pod, nargile içim veya sigara içim için kolaylıkla kullanılabilecek bir pod sistem e-sigara cihazı. Kutu içeriğinden çıkan farklı hazır coil yapıları sayesinde 1.4 Ohm veya 0.6 Ohm derecelerinde kolaylıkla çalışabiliyor. Bu Ohm değerlerinden 1.4 Ohm, tahmin ettiğiniz üzere sigara içimi için tercih ediliyor. 0.6 Ohm ise, nargile içimi tercih edenlerin seçtiği bir coil. Son olarak ekstra satın alacağınız bir seramik coil ile cihazı 1.0 Ohm ile de çalıştırmanız mümkün.
SMOK Nord Pod’ u başarılı kılan şeylerden birisi de pod kısmındaki e-likit haznesinin doldurulabilmesi. 3 ML’ lik e-likit kapasitesi, hemen her mod elektronik sigara modelinde karşımıza çıkan atomizer tanklara neredeyse denk. Coil yapısı yıprağında değiştirilebiliyor. Ergonomik ağızlık, hassas ateşleme tuşu ve kısa devre / statik elektrik korumasına ek olarak, 8 sn üzerindeki ateşlemede cihazın kendisini otomatik olarak kapatması da yine kullanıcılar için iyi düşünülmüş bir özellik.

Pod Sistem Elektronik Sigara İle Ne Tür Likitler Kullanılmalı?
Pod elektronik sigaralar, gösterişli mod e-sigara cihazları gibi çok yoğun bir buhar meydana getirmezler. Aslında mod e-sigara modellerinin ülkemizde “elektronik nargile” olarak anılmasının en önemli nedenlerinden birisi de mod elektronik sigara modellerinin yoğun buhar sağlamalarıdır. Bu yüzden mod sigaralar çok yoğun enerjiye ihtiyaç duyarlar. Buna karşın, pod sistem e-sigara cihazları, yoğun bir buhar yerine “etkili” bir buhar oluşturmak için üretilmişlerdir.
Bu cihazlarda maksimum 10 – 20 Watt arasında bir watt değerinden söz edilebilir. Standart bir e-sigara ve mod elektronik sigara modeline göre oldukça düşük olan bu watt değerinin, kullanıcılarda gerçek sigarasının hissini oluşturabilmesi için, yoğun nikotine ve PG’ ye yani “propilen gliserol” içeriğine ihtiyaç duyulur. Bu yüzden SMOK Nord Pod gibi bir pod sistem e-sigara cihazında da tercih edeceğiniz likit içerikleri “SALT Likit” olmalıdır. Kafanız karışmasın, çünkü kimya dersinden fırlamış gibi görünen tüm bu terimleri sizler için açıklayacağız.
Özetle, SMOK Nord Pod gibi pod sistem e-sigara modelleri SALT Likit olarak da bilinen başka tür bir likit içeriği kullanırlar.
Nic SALT Nedir?
Nic Salt, e-likit içeriklerine katılan bir nikotin bileşenidir. Doğal yapraklarından elde edilen bu bileşen, kimyasal yapısı nedeniyle tuza benzer. Bu yüzden de SMOK Nord Pod başta olmak üzere pek çok pod sistem e-sigara modelinde Nic SALT yani nikotin tuzu içeren e-likitler kullanılır. Bu likit içerikleri salt likit ve benzeri isimlerle anılırlar.
SMOK Nord Pod ve benzeri cihazlarda bu maddenin kullanılma nedeni ise az bir buhar ile size gerçek bir sigarasının hissini vermesini sağlamaktır.

E-Sigara Likitlerinde Kullanılan “PG” Nedir?
SMOK Nord Pod’ un MTL için de kullanılabilecek bir pod sistem elektronik sigara modeli olduğundan söz etmiştik. Bu tip bir içim şekli için Nic SALT içeren bir içerik yerine PG oranı yüksek olan bir likit de tercih edebilirsiniz.
PG, e-likit içeriklerinin üretilmesinde kullanılan “propilen gliserol” içeriğinin kısaltmasıdır. Bu madde bir likit içeriği buharının içe çekildiğinde sigara dumanı gibi genzinizde hafif bir his oluşturmasına neden olur. Çoğu standart likit içeriğinde PG – VG oranı yarı yarıyadır. MTL için bu tip e-likit içeriklerini tercih ederseniz, muhtemelen gerçek sigarasının verdiği hisse yakın bir his elde etmeniz olasıdır.
VG ise kısaca, vejeteryan gliserol anlamına gelir. Bu madde, PG’ nin tam tersi bir karaktere sahiptir ve likit içeriklerinin yoğun buhar vermesini ve daha yumuşak bir buhar çekimi elde etmenizi sağlar.

SMOK Nord Pod İle Tercih Edebileceğiniz SALT Likitler Neler?
Bugün mod elektronik sigara modelleri için likit üreten pek çok firma, pod sistem e-sigara cihazları için de SALT Likit içeriği üretmektedirler. Bu firmaların başında mod e-sigara kullanıcılarının yakından tanıdıkları Ruthless, Dinner Lady, Beard Vape Co., Humble Gibi üretici firmalar gelmektedir. Yine SALTICA, pod sistem elektronik sigara modelleri için tercih edebileceğiniz başarılı ve kaliteli SALT Likit markalarının arasında gelmektedir.
SALT Likit, çok hassas bir konu. Çünkü bu likitlerde sıradan içeriklerdekinden çok daha fazla oranda nikotin bulunuyor. Bu yüzden, SMOK Nord Pod veya başka bir pod sistem elektronik sigara için SALT Likit alacaksanız, ürünlerin sahte veya evyap olmamasına dikkat edin. Firmalar likit içeriklerini üretirlerken son derece hassas davranırlar ve steril bir ortamda üretim yaparlar. Çoğu SALT likit içerisinde bulunması gereken nikotin katkısı miktarı bellidir. Ancak ev yapımı likitlerde bu oran kolaylıkla bozulabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.
SALTICA Ultima (badem, kraker ve esmer şeker), SALTICA Lycon (karamel, , vanilyalı dondurma) gibi SALT Likit içeriklerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Buna ek olarak eğer tanınmış bir markanın ürettiği nic salt katkılı bir likit isterseniz, Ruthless Ez Duz It veya Ruthless Swamp Thang gibi karışık meyve aromasının baskın olduğu likit içeriklerini de kullanabilirsiniz. Bu ürünlerde genellikle 50 PG ve 50 VG bulunur ve nic salt katkısı yüzdelik ifadelerle belirtilir; %5 nic salt içeren bu likit içeriklerini farklı aroma lezzetleri için tercih edebilirsiniz.

Orijinal SMOK Nord Pod Ve Uyumlu SALT Likitleri Nereden Bulabilirim?
SMOK Nord Pod gibi yeni nesil pod sistem e-sigara modellerine ve orijinal / aroma katkılı SALT Likit çeşitlerine www.elektroniksigarashop.org adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. Sitede ayrıca pod sistem elektronik sigara modelleri için yedek parçalar, coil (bobin) yapıları gibi ihtiyacınız olan tüm ürünler var. Mod elektronik sigara, e-sigara, premium likit, e-likit, atomizer tank ve RBA Coil sarım aparatları gibi farklı ürünlere de yine site üzerinden kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

1 Comment
  1. Smoknord pod kullanıcısı olarak çok faydalı bilgiler paylaştığınızı gördüm. Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general