Yunanca çeviri ve Tercüme

0

Yunanca çeviri ve Tercüme

Yunan dili, Hint-Avrupa dil ailesinin Helen dilleri alt koluna ait bir dildir. Yunanistan’ın resmi dili olan Yunanca, dünya genelinde yaklaşık 13,5 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Yunan dili aynı zamanda Kıbrıs Cumhuriyeti’nin de resmi dilidir. Yunanca, ülkemizde en çok tercümesi talep edilen dillerden biridir. Yunanca çeviri yapabilmek için hem Yunan alfabesini hem de Yunanca’nın gramer kurallarını iyi bilmek gerekmektedir. Yunanca, Yunan alfabesi ile yazılır. Yunan alfabesinde 24 harf vardır. Yunan alfabesindeki harflerin şekilleri, zaman içinde birçok değişikliğe uğramıştır. Yunanca, dünyadaki en eski dillerden biridir. Yunan dili beş temel döneme ayrılır. Bunlar sırasıyla; Miken Yunancası, Klasik Yunanca, Helenistik Yunanca, Orta Çağ Yunancası ve modern Yunanca’dır. Yunanca, 1982 yılında bazı değişiklikler yapılarak standart hale getirilmiştir. Yunanca’nın birçok farklı lehçesi vardır. Yunanca’dan tercüme yaparken Yunan lehçeleri hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Yunanistan ve Türkiye arasında tarihten günümüze kadar gelen yakın ilişkiler nedeniyle Yunanca’da Türkçe’nin etkisi oldukça fazladır. Türkçe’ye de Yunanca’dan birçok kelime ödünç alınmıştır. Özellikle Türkçe’de denizcilik ile ilgili terimlerin neredeyse tamamı Yunanca’dan dilimize girmiştir. İki dil arasındaki bu etki, Yunanca tercüme yapmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.

 

Çeviri Hizmetleri

 

Tercüme büromuzda tüm konularda yazılmış Yunanca metinlerin tercümesi profesyonel olarak yapılmaktadır. Tercüme büromuzda Yunanca’dan Türkçe’ye çevirilerde bu dilde uzman olan ve en az 5 yıl deneyimli olan mütercim tercümanlar görev almaktadır. Yunanca tıp, hukuk, teknik, diploma, nüfus cüzdanı, pasaport, boşanma belgesi, evlenme cüzdanı, tapu, ödev, öğrenci belgesi, sertifika, web sitesi ve noter onaylı tercümeleriniz için tercüme ofisimize başvurabilirsiniz. Tercüme büromuzda Yunanca çeviri ücretleri, metnin boşluksuz 1000 karakter sayısı ile hesaplanmaktadır. Yunanca noter onaylı tercüme ücretlerimiz ise belgenin sayfa sayısı ile hesaplanmaktadır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general