WebMaster Tools data-vocabulary.org schema deprecated Hatası Çözümü

1

WebMaster Tools data-vocabulary.org schema deprecated Hatası Çözümü

Google ,Data Vocabulary 6 nisan 2020’den itibaren informasyon-vocabulary desteğinin bittiğini duyurdu ! Öncelikle size gelen bu ileti uyarı durumunda olup google şirketinin artık data-vocabulary desteğini kaldırdığını artık sitelerinizde kullanmamızı istiyor. Kaygı edilecek bir konum söz konusu değil data-vocabulary.Org yerine schema.Org kullanabilirsiniz.

Bu sorunun çözümü için 2 yöntem anlatacağım.

  1. Yöntem tema klasörünüzü filezilla programı ile bilgisayarınıza indiriyorsunuz .GrepWin (klasörde kelime arama programı) programı ile tema klasörünüz de data-vocabulary.org kelimesini aratıp temanızdaki dosyaların içinde bu kelimenin geçtiği kaynak kodu bulup data-vocabulary yerine “schema.Org ” yazmanız yeterli olacaktır.
  2. Yöntem olarak yapmanız gerekenler; öncelikle wordpress eklenti bölümüne giriyoruz ve arama kısmına; schema deprecated yazıyoruz. çıkan eklentiler içinde, https://tr.wordpress.org/plugins/schema/ bu ekletiyi kuruyoruz. dilerseniz ftpden de ekleyip kurabilirsiniz. eklentiyi aktifleştirdikten sonra ayarlarını yapıyorsunuz çok basit zaten sonrasında webmaster toolsa girip düzelttim diye istekte bulunuyorsunuz ve kabul ediyor;

Bu yöntemleri denedikten sonra webmaster toolsdan içerik hataları kısmından hataları düzelttim diyip doğrulamayı başlatmanız yeterli olacaktır.

3 Comments
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Add your review
  1. basit kaliteli ve sonuca yönelik çözüm olmuş. elinize sağlık

  2. Yazdıklarınızı yani word press üzerinde shema’yı ekleyip çalıştırdım ama search console doğrulamada yine bu hatayı veriyor yardımcı olur musunuz ?
    ” Doğrulama işlemine devam edilemiyor
    Etkilenen sayfalar bulundu. Sorunu düzeltin ve doğrulamayı tekrar çalıştırın”

    https://semihbulgur.com/

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general