Ücretsiz Scripti indir

Lyricsy v1.3.6 WordPress Şarkı Sözü Teması

0

Lyricsy WordPress Şarkı Sözü Teması, Serhat Yolacan tarafından çizilip kodlanan wordpress temasıdır. Temayı ister şiir teması olarak ister şarkı sözü teması şeklinde kullanabilirsiniz.

Kurulum
1. Tema klasöründeki lyricsy klasörünü wp-content/themes klasörüne atın.
2. Aşağıda belirtilen eklentileri indiriniz ve wp-content/plugins klasörüne atınız. Daha sonra WordPress yönetim panelinden Eklentiler sayfasına giriniz ve yüklediğiniz eklentileri etkinleştiriniz.

WP-Postviews
WP-Pagenavi
WP-Postratings
WP-Print

3. Yönetim paneline girerek Görünüm kısmından temayı etkinleştiriniz.
4. Yönetim paneline girerek Lyricsy tema kısmından Varsayılan kuruluma girin. Varsayılan ayarları yükle butonuna tıklayın.
5. Temayı yükledikten sonra kategorilerinizi oluşturunuz (Örn:A, B, C, vs.). Kategorilerinizi ekledikten sonra archive.php dosyasında 42. satırda bulunan

<?php if (is_category(array(1,2,3,4,5))) { ?>

kodundaki 1, 2, 3 vs. yazan yerler kategori idleridir. Buralara eklemiş olduğunuz kategorilerin idlerini tek tek yazmanız gerekmektedir. Aksi halde tema anasayfasında kategoriler gözükmeyecektir. Bunun için WordPress admin panelinde sol menüden Yazılar > Kategoriler bölümüne giriyoruz ve eklemiş olduğumuz kategorinin üstüne geliyoruz fakat tıklamıyoruz. Üstüne geldiğimizde tarayıcınızın alt kısmında site adresi çıkacaktır. Burada kategorinizin idsi yazmaktadır.

Admin panelinde sol menüden Görünüm > Menüler bölümüne geliniz. Burada bir menü oluşturmamız gerekemtekdir. Menü ismini yazdıktan sonra kaydediyoruz ve sol taraftan Header Menu kısmından oluşturduğunuz menü ismini seçiyoruz ve kaydet yapıyoruz. Daha sonra aynı sayfa içerisinde alt bölümde bulunan kategorilerin tümünü seçerek menüye ekliyoruz ve menü bölümünden kaydet yapıyoruz.

NOTLAR
1. Konu eklediğinizde sidebar (yan menü) gözükmesini istemiyorsanız konu eklerken Özel alan eklemeniz gerekmektedir.

Özel alan: singletemplate Değer: nosidebar

2. Eklediğiniz konuda thumbnail (resim) çıkmasını istiyorsanız özel alan olarak;

Özel alan: thumbnail Değer: Yüklediğiniz resmin adresi

3. Albüm isminin çıkmasını istiyorsanız özel alan olarak;

Özel alan: album Değer: Albüm adı

Dosya Şifresi : www.phpscripttr.com

9.5 Total Score

Add your review
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general