Tanıtım

Kırışıklık Tedavisi

0

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık tedavisi, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü iyileştiren kozmetik bir işlemdir. Bu işlem, özellikle yüz ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. Yine eller ve ön kollarda da kırışık tedavisinin etkili bir düzeyde başarılı sonuçları ortaya koyduğu bilinmektedir. Kırışıklıklar çoğunlukla genetik kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor olsa da güneşe maruz kalan ciltlerde bu tarz sorunlar sıklıkla yaşanılmaktadır. Özellikle açık tenliyseniz; cildiniz güneşe aşırı maruz kaldığından kırışıklık sorunuyla karşılaşma riskiniz fazla olacaktır.

Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Kırışıklık tedavisi, ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan profesyoneller tarafından uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, cildinizin derin katmanlarına enerji uygulayarak; kan damarlarının daralmasına ve kollajen artışının sağlanmasına yönelik olarak geliştirilen teknikler sayesinde üst düzeyde başarı ortaya koyar.

Kırışıklık tedavisi tek bir işlem değil, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmayı amaçlayan bir dizi farklı tedavilerle yapılır. Kırışık tedavisinde uygulanacak olan yöntem; ciltte yer alan kırışık probleminin düzeyine göre değişiklik göstermektedir. Yine kırışık tedavisi için tercih edilen teknik; cildinizin yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Kırışıklıklar Neden Olur?

Ciltte estetik olmayan bir görünümün ortaya çıkması noktasında kritik bir etkiye sahip olan kırışıklıklar farklı nedenlerden dolayı karşımıza çıkmaktadır. Esasında kırışıklıkların önlemesi noktasında birtakım kriterlere dikkat etmek; başarılı sonuçlar elde etmenizi mümkün kılar. Aşağıda sıraladığımız durumlar kırışıklıkların nedenleri arasında yer almaktadır;

 • Çevresel kirlilik
 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Düzensiz uyku alışkanlığı
 • Aşırı güneş ışığına maruz kalmak

Görüldüğü üzere kırışık sorununun ortaya çıkmasında farklı durumlar etkilidir.  Bu aşamada cildimizin bakımını düzenli olarak yapmamız ve cildimiz dış şartlardan korumak; kırışıklık sorunuyla daha az karşılaşmamıza neden olacaktır.

Kırışıklık Tedavisi Kimlere Yapılır?

Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık görünümünü azaltmak isteyen herkese kırışıklık tedavisi uygulanır. Tüm insanlar farklı yaşlandıkları için, kırışıkların tedavisi için “herkese uyan tek bir yaklaşım” yoktur. Bu işlemde hangi tekniğin uygulanacağı konusu, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Özellikle yaşlanma veya güneşe maruz kalma nedeniyle cildinde elastikiyetini kaybetmiş kişiler için etkilidir.

Kırışıklık tedavisi, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak veya yok etmek için kullanılan kozmetik bir tedavidir. Ayrıca sarkmış ciltleri azaltmak ve daha genç bir görünüm oluşturmak için kullanılır. Kırışıklık tedavisi sadece kadınlara yönelik değildir. Erken yaşlanmadan endişe duyan erkekler de kırışıklık tedavisinden fayda görebilir. Erkeklerin en sık kırışıklık tedavisi talep ettiği alanlar göz çevresi ve alın bölgesi ile ağız ve dudak çevresidir.

Kırışıklık Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Kırışıklık tedavisi, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve kaz ayaklarının görünümünü iyileştirmek için yıllardır kullanılan kozmetik bir cilt bakımı tedavisidir. Kırışıklık tedavisi alanında uzman olanlar tarafından klinik ortamında uygulanması şart olan bir işlemdir. Aşağıda sıraladığımız yöntemler; en etkili kırışık tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır;

 • Kimyasal peeling
 • Lazerle cilt yenileme
 • Botoks uygulamaları
 • Çeşitli dolgu uygulamaları
 • Yüz mezoterapisi uygulaması
 • Fraksiyonel radyofrekans yöntemi

Kırışıklık tedavisi, ciltteki ince çizgilerin, kırışıklıkların ve diğer yaşlanma belirtilerinin giderilmesi işlemidir.  Kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için kırışıklık tedavisi yapılabilir. Ayrıca, ilk etapta kırışıklıkların gelişmesini önlemek için önleyici bir önlem olarak da kullanılabilir. Bu aşamada son zamanlarda teknolojinin de gelişmesine paralel olarak kırışıklık tedavisi yöntemlerinin etkili bir düzeyde gelişim gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kırışıklık Tedavisi Öncesi Yapılacaklar

Kırışıklık tedavileri, enjeksiyonlardan lazerlere ve daha fazlasına kadar çeşitli şekillerde yapılabilir. Kırışık tedavisinin üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabilmesi için mutlaka profesyonellerce uygulanması şarttır. Çünkü kırışık tedavisi öncesi ve sonrasındaki süreç oldukça titiz bir süreçtir. Aşağıda sıraladığımız kriterler kırışık tedavisi öncesi yapılacaklar arasında yer almaktadır;

 • Uzmanlardan tavsiye alın
 • Klinik tercihlerine dikkat edin
 • Tedavilerin etkisi konusunda araştırma yapın
 • Uygulanacak tekniğe bağlı olarak işlem öncesinde hazırlıklı olun

Herhangi bir kırışıklık tedavisine başlamadan önce, cildinizi değerlendirebilmeleri ve size uzmanlardan tavsiye almalısınız. Böylece cilt yapınıza en uygun şekilde cilt tedavisinin yapılmasına yönelik bir adım atmış olursunuz. Bu aşamada tercih ettiğiniz klinik ortamının da üst düzeyde donanımsal bir yapıya sahip olmasına dikkat etmek durumundasınız.

Kırışık tedavisi öncesinde hangi tür tedavilerin bulunduğuna dair bilgi sahibi olmanız; sizi nasıl bir sürecin beklendiği konusunda isabetli bilgilere sahip olmanızı mümkün kılacaktır. Burada uygulanacak olan tedaviye göre hareket etmeniz; konforlu bir şekilde kırışık tedavisinin tamamlanmasını mümkün kılmaktadır. Unutmamak gerekir ki kendi cilt yapınızla tam uyumlu bir tekniğin tercih edilmesi; bu tarz tedavilerde başarı sağlamasınız mümkün kılar.

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırışıklık tedavisi, kırışıklıkları azaltma veya yok etme yöntemidir. Cildimizdeki kırışıklıklar, cildin kasılması ve elastikiyet kaybından kaynaklanır. Kırışık tedavisinin uygulanması tercih edilen yöntemin özelliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kimi yöntemler cerrahi operasyonlarla yapılmakla birlikte kimi yöntemlerin de ameliyatsız olarak uygulandığı bilinmektedir.

Cerrahi olmayan tedaviler arasında dermal dolgu maddeleri, lazer tedavisi, botoks enjeksiyonları ve kimyasal peeling yer alır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların olduğu bölgelere daha az belirgin görünmelerini sağlamak için dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Lazer tedavisi, cildinizin derinliklerine nüfuz etmek için yüksek enerjili ışık huzmeleri kullanır ve tekrar daha sıkı hale gelmesi için kolajen üretimini uyarır.

Botox enjeksiyonları, yüzünüzdeki belirli kasları hareket edememeleri için felç eder ve bu nedenle göz ve alnınızın etrafındaki kas hareketinin neden olduğu kırışıklıkları azaltır. Kimyasal peelingler, ölü deri hücrelerini yüzünüzden uzaklaştırır. Böylece altında yenileri büyüyebilir. Bu da ciltte belirgin bir oranda iyileşmenin oluşmasını mümkün kılar.

Lazerle kırışlık tedavisi; ileri teknolojik cihazlarla uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde kırışıklık sorununun bulunduğu bölgeye lazer ışınları gönderilmektedir. Lazerle kırışıklık tedavisinde lazer ışınlarının kırışıklıkları gidermesi ve çizgilerin onarılması amaçlanmaktadır. Bu yöntem etkisi oldukça hızlı bir şekilde gözlenen bir yöntem olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kırışıklık Tedavisi Sonrası Yapılacaklar?

Kırışıklık tedavisinde işlemler lokal anestezi altında yapılır. Tedavinin tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer. Kırışıklık tedavisi minimal rahatsızlık verir ve bilinen bir yan etkisi yoktur. Tedavi sonrasında uygulama yapılan bölgede şişlik, kızarıklık ve morarma olabilir. Bunlar tedaviye verilen normal tepkilerdir. Genellikle birkaç gün içinde geçerler. Aşırı kızarıklığa veya cilt renginin solmasına neden olabileceğinden, tedaviden sonra en az bir hafta güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Kırışıklık Tedavisi Hangi Avantajları Sunar?

Kırışıklık tedavisinin ana avantajı, ameliyat veya diğer invaziv uygulamalara gerek kalmadan daha genç görünmenize yardımcı olabilmesidir. Kırışıklık tedavisi ayrıca yüz germe ve liposuction gibi diğer kozmetik işlemlere göre daha uygun fiyatlıdır. Burada kırışıklık tedavisinden istenilen etkinin elde edilmesi için bu tarz hizmetlerin mutlaka profesyoneller tarafından sunulması şarttır. 20 yılı aşkın tecrübesi ile hospitalturk.com kırışıklık tedavisi konusunda tercih edilebilir. Aşağıda sıraladığımız avantajlar nitelikli bir kırışıklık tedavisinin avantajları arasında yer alır;

 • Kollajen üretiminde artış
 • Kırışıklıklarda belirgin iyileşme
 • Cildin elastikiyetinin geri getirilmesi
 • Daha genç ve daha canlı bir cilde sahip olma

Kollajen üretiminde artış yaşanılması; cildin daha sağlıklı görünmesini mümkün kılar. Böylece cilt onarılarak daha iyi elastikiyet ve daha pürüzsüz bir doku elde edilir. Bu, kırışıklıkları etkili ve kalıcı olarak azaltmaya yardımcı olur. Yine kırışıklık tedavisinin üst düzeyde uygulanması; kırışıklıklarda belirgin iyileşme sonucunda daha genç ve daha canlı bir cilt yapısına sahip olmanızı mümkün kılar.

Kırışıklık Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kırışıklık tedavilerinin işe yaraması için gereken süre, kırışıklıklarınızın ne kadar derin olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bir de kırışıklık tedavisi için tercih edilen yöntem; kırışıklık tedavisinin süresini doğrudan etkilemektedir. Bu aşamada kırışıklık tedavisi almakla ilgileniyorsanız, sonuçları görmenizin ne kadar süreceği konusu tamamıyla kırışıklık sorunun kapsamı ve uygulanacak tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak kırışıklık tedavisi sonrasındaki olumlu etkilerin 3 ile 6 aylık süre içerisinde ortaya çıktığını ifade edebiliriz.

Kırışıklık Tedavisi Fiyatları Ne Kadardır?

Kırışıklık tedavisi yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için uygulanan tedavileri içermektedir. Kırışıklıklar zamanla tekrarlanan yüz hareketleri ile oluşur ve bu da tedavi edilmelerini zorlaştırır. Kırışıklıkları tedavi etmenin en iyi yolu, ilk etapta oluşmalarını önlemektir. Günümüz itibariyle kırışık tedavisi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı teknik ve yöntemler çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak kırışık tedavisi fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bu aşamada kırışıklık tedavisinin fiyatlarına dair kapsamlı bir ücret araştırması yapıyor olmak her zaman önerilmektedir.

Daha fazla detay ve hizmetler hakkında bilgi almak için lütfen Hospitalturk sitesini ziyaret ediniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general