Google Seo Uzmanı Nedir? Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

1

SEO uzmanı nedir? Google SEO uzmanı nasıl olunur? SEO uzmanı dijital pazarlama süreçlerinden arama motorlarının çalışma algoritmalarını çok iyi analiz ederek web sitenizin bu algoritmalar çerçevesinde uygun hale getirerek Google ve diğer arama motorlarında ilk sıralara getirmek için çalışmaları yapan kişiye SEO uzmanı denir. E-ticaret hacminin büyümesi, bir çok sosyal medya sitelerinin aktif olarak kullanılması ve hatta youtube gibi video servislerinin hayatımıza yeni insanlar katması ile birlikte, internet tam olarak ihtiyaçlarımızı karşılayan, zaman geçireceğimiz araçların başında gelmeye başladı. Durum böyle olunca da, ciddi bir rekabette kaçınılmaz hale geldi. Sosyal medya kullananlar birbirleri ile yarışırken, youtube gibi video servisleri veya tiktok gibi kısa videolardan oluşan vlog servisleri için de kullanıcılar birbirleri ile yarışa girdi. Öte yandan internet sitelerinde ki rekabet ise ciddi anlamda görülmemiş bir duruma geldi. Goolge seo uzmanı algoritma süreçlerine hakim olduğu için öncelikle web sitesine seo çalışması yaparken hataları ve yapılması gerekenleri planlayarak haraket etmektedir.

Goolge SEO Uzmanı Nedir?


Google SEO uzmanı, web sitelerin sıralamalarını iyi yönde etkileyen çalışmalar yapan kişilere verilen isimdir. SEO uzmanı web sitenizi analizler çerçevesinde eksikleri, hataları ve olmaması gerekenleri tespit ederek Google algoritmalarına göre yeniden hazırlayan veya hazırlatan kişilerdir. Örneğin bir e-ticaret seo çalışması yaptıracaksanız öncesinde bir uzman ile web sitenizdeki eksiklikleri tespit etmesini talep edebilirsiniz. Goole SEO uzmanı ne demek diyorsanız arama motoru optimizasyonu yapan kişilerdir.

İnternet Siteleri Rekabeti Kızışıyor


SEO uzmanı yerine eskiden tabelacılar vardı. Şimdi ise bu süreç seo uzmanlarına kalmıştır. Şaun insanlar tabela asmak yerine dijital pazarlama süreçlerine odaklanmaktadır. Eskiden de var olan bu durum, özellikle korona virüsü ile birlikte yeni firmaların da e-ticarete dahil olması ve var olan firmaların agresif çalışma yöntemleri nedeniyle, ciddi bir rekabet ortamının oluşmasına neden oldu. Yıllar öncesinde çok ufak masraflar ile internet sitesi kurmak yeterli olurken, bugün içerik, tasarım, backlink, sosyal medya, reklam gibi bir çok alternatifi bir arada kullanmanız ve sitenize SEO uygulamanız gerekiyor. SEO nedir? diye merak ediyorsanız, en yalın haliyle anlatalım. SEO arama motorlarının belirlemiş olduğu kriterleri sitenize uygulayarak, sitenizin aramalarda üstte çıkmasını sağlamak için kullanmış olduğunuz yöntemlerin bütünüdür.
Doğru strateji ile yapılan organik SEO çalışmaları ile beklentinizi karşılarken, SEO yanlış yapılan bir işlem sonucunda ne yazık ki, sitenize verdiğiniz emeği bir anda çöp edebilirsiniz. Örneğin yanlış bir siteden size backlink gelmesi ve bu gelen backlinki fark etmemeniz, sıralama da ciddi düşüşler yaşamanıza neden olur. Bu sebeple SEO uzmanı seçiminizi doğru yapmanızda fayda vardır.

SEO Uzmanları İle Çalışın!


Google seo uzmanı ile çalışmaya başladığınızda 1 ay içinde web sitenizde olumlu değişimlerin olduğunu görürsünüz. Bu gibi durumlarla karşı karşıya sürekli olarak kalacağınız için, önceliklerinizi belirlerken, mutlaka bu alanda hizmet alacağınız SEO uzmanları ile çalışmalısınız. Web sitesi kurmanın yeterli olduğunu düşünüyorsanız veya sitenizin içeriklerinin iyi olması, sizi sıralama da yükselteceğini düşünüyorsanız, tüm bunların yanlış olduğunu söyleyelim. Doğru olan her etkiyi hesaplamak ve organik seo stratejileri ile kullanmaktır. Bunları kullandığınız zaman, bir bütün olarak siteniz aramalar da yukarı çıkmaya başlayacaktır. Kaliteli içeriklerin sitenizde bulunması çok önemli bir konu olsa da, sadece bir konudan ibarettir. E-ticaret için ürünü ne kadar iyi tanıtırsanız tanıtın, eğer diğer kriterleri yerine getirmiyorsanız, siteniz hiç bir şekilde yükselmez. Google seo uzmanı sayesinde dijital süreçleriniz daha iyi hale gelerek ticari faaliyetlerine bir şekilde yansıyacaktır.
Bunun bilincinde olan firmalar, zamanını ve bütçesini doğru şekilde yöneterek SEO uzmanları ile çalışıyor. Google SEO uzmanları, siteleri analizler ederek, bu analiz sonuçlarına göre izlenecek yolları belirleyip, hem anahtar kelimelere ve hemde rakip sitelere göre belirleyerek, çalışma stratejisini oluşturuyor. 

SEO Uzun ve Yorucu Bir Yoldur


Sadece bilgi amacı ile sizlere söylediklerimiz herkes tarafından bilinen gerçeklerden oluşuyor. Ama SEO uzmanı nasıl olunur? diye okuduğunuz bu içerik ile SEO uzmanı olamazsınız. SEO bir çok farklı kritere sahip. Tasarım, kodlama, ziyaretçi deneyimi, anahtar kelime tespiti, anahtar kelime analizi, rekabet analizi, siteye gelen backlinkler, siteden çıkan backlinkler, siteye alınacak backlinklerin kalitesi, çıkılacak reklamların hedef kitlesi, demografi yapısı ve daha onlarca ana başlıkta ve her başlığı ise yüzlerce farklı kritere göre değerlendirdiğimizde, SEO uzmanlarının bir websitesi için olmazsa olmaz olduğunu söyleyelim. 
SEO uzmanı olanlar, uzun ve yorucu bir yola girerek, sitenizi adım adım ve sadece belirli kelimelerde değil, bir çok farklı kelimede de yükselterek sizi hedefinize en doğru şekilde ulaştırmayı amaçlar. SEO için para bir kriter olsa da, öncelik her zaman SEO uzmanının belirleyeceği stratejidir. Bu strateji içerisinde sosyal medyayı etkin olarak kullanmak varsa eğer, çok ufak maliyetler ile hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. 

SEO ile E-ticaret İşlem Hacmi Artıyor


Google SEO uzmanı E-ticaret seo çalışmalarında oldukça etkili kişilerdir. Ürünlerin satılabilmesi için web sitenizin ürün linklerinizin ilk sıralarda yer alması gerekmektedir. Bu yüzden Google SEO uzmanınız E-ticaret seo çalışmalarını çok iyi planlaması gerekmektedir. Her ne kadar yorucu bir yol olsa da, normal şartlarda bir işletme kurup, bu işletmeyi büyütmeye çalışmak yerine, internet üzerinden iş yapmak isteyen firmalar, aynı masraflar ile sadece bir bölgeye değil, global olarak Türkiye’nin tamamına hizmet vermeye başlıyor. Her yıl artan e-ticaret sektörü, 2020 yılında zirve yapmış durumda.
Üstelik tüm bu süreç sadece başlangıç olarak görülüyor ve artık eski dünya yerine, yenilikçi ve teknolojiye dayalı bir dünya bizi bekliyor. Alışverişlerimizi internetten yapmak, hizmet alacağımız sektörleri internet üzerinden bulmak veya öğrenmek istediğimiz için kurulmuş olan siteleri takip altına almak, alışkanlıklarımızın sadece bir kısmı olacak. HD Bilişim E-ticaret SEO çalışmaları yaparak ticari getirinizi arttırmaktadır.

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?


SEO uzmanı nasıl olunur sorusunun cevabı; seo uzmanı olmak için bu altyapıya sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ki hiçbir dijital sürece hakim değilseniz sadece süreçle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Çünkü seo yapan kişiler web sitesinin ne olduğunu nasıl yapıldığı ile ilgili tüm süreçlere hakim olması gerekmektedir. Bu süreçlere hakim olan kişiler rahatlı seo uzmanı olabilmektedir. SEO uzmanı olmak için seo eğitimi almak şarttır. Ve mutlaka bir seo deneyiminiz olmalıdır.

1 Comment
  1. Elinize Sağlık Güzel Olmuş

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general