Ücretsiz Scripti indir

Glossword v1.8.12 Sözlük Scripti

0

Glossword scripti, php ile kodlanmış gelişmiş bir sözlük scriptidir. Scriptin içerisinde Türkçe, İngilizce, Rusça ve İspanyolca dil dosyaları bulunmaktadır. Türkçe dil dosyası kendi sitesinden indirilerek tarafımızca içerisine eklenmiştir. Scriptin dil desteğinin yanında tema desteği de mevcuttur. Ayrıca scriptin içerisinde 4 farklı tema da bulunmaktadır.

Gereksinimleri
– PHP 5.2.0 veya üzeri (5.3.x tavsiye edilir)
– MySQL 4.1.x veya üzeri (5.1.x tavsiye edilir)
– Internet Explorer 7+, Firefox 2+, Opera 9+, Safari 3+

Kurulumu
1. Tüm dosyaları sunucunuza atın.
2. Sunucunuzdan gw_temp klasörüne ve içerisindeki tüm klasörlere yazma izni (chmod 777) verin. db_config.php dosyasına da chmod 666 verin.
3. www.site-ismi.com/gw_install/ şeklinde sitenize girin. Kurulum dilini English – American olarak seçin ve Continue to the next step butonuna tıklayın.
4. New installation yazısına tıklayarak yeni kurulum başlatın. Accept butonuna basarak sözleşmeyi kabul edin.
5. Açılan sayfaya veritabanı biglilerinizi girin. Eğer veritabanını kurulum aşamasında oluşturmak istiyorsanız Create new database seçeneğini seçerek oluşturmak istediğiniz veritabanı adını yazın. Veritabanını manuel olarak hosting panelinden oluşturmak istiyorsanız Use an existent database seçeneğini seçerek oluşturmuş olduğunuz veritabanı adını yazın. Continue to the next step butonuna tıklayın. (Otomatik olarak oluşturduğunuzda sorun yaşayabilirsiniz.)
6. Bu aşamada sunucu ayarlarınız ve yazma izinleri kontrol edilecek. Required stabil olan, Actual ise sizin kullandığınızdır. Status kısmında Passed yazması gerekmekte. Continue to the next step butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçin.
7. Yönetici bilgilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Sırasıyla yönetici ismi, mail adres, kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
8. Yönetici bilgilerinizin hemen altında site adresi ile ilgili ayarlar bulunuyor. Site adresinizi girdikten sonra Path to script yazan kısma scripti kurduğunuzu dizini yazmanız gerekiyor. Scripti sozluk klasörüne attıysanız buraya /sozluk yazmalısınız. Continue to the next step butonuna tıklayarak veritabanı kurulumunu başlatın.
9. Veritabanı ile ilgili kontroller gözüktükten sonra Continue to the next step butonuna tıklayın. Kurulumun son aşamasında tekrar Continue to the next step butonuna tıklayın.
10. Kurulum tamamlandı. Yönetim Paneline www.site-ismi.com/gw_login.php şeklinde giriş yapabilirsiniz.

Site Açılış Dilini Türkçe Yapma
1. Yönetim paneline giriş yaparken Interface language kısmından Türkçe’yi seçin.
2. Sol menüde bulunan Sistem ayarları > Düzenle kısmına girin.
3. Açılan sayfadan Default language alanındaki English (US) seçeneğini Turkish – Türkçeolarak değiştirin ve Kaydet butonuna tıklayın.
Not: Türkçe dil dosyasında bazı bölümler İngilizce olabilir. gw-locale > tr-utf8 klasöründeki dosyaları bir metin editörü ile açarak düzenleme yapabilirsiniz.

Demo

Dosya Şifresi : www.phpscripttr.com

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general