Bird: Flatfy’in Geliştirdiği 3D Konut Arama Aplikasyonu

5

Bird: Flatfy’in Geliştirdiği 3D Konut Arama Aplikasyonu

Günümüzde internetteki farklı emlak ilan sayfalarının yanı sıra, gelişmiş emlak arama motorlarını içerisinde barındıran mobil aplikasyonlar da kiralık ve satılık ev arama süreçlerinde kullanılmaktadırlar. Ne var ki, yazılım piyasası dahilide kullanıcılar için sunulan bu aplikasyonların neredeyse tamamı aynı algoritma üzerinden çalışmaktadır. İnternet üzerinden kendi sitelerine verilen ilanları sıralayan ve kullanıcılara bu ilanlar ile sınırlı alternatifler sunabilen bu internet siteleri ve internet sitelerine bağlı olan aplikasyonlar, son dönemlerde kullanıcılar için oldukça kullanışsız hale geldi. Belli bir muhitte konut araması yapan kullanıcılar, tek bir platformun datasını değil, bu alanda verilmiş olan ilanların tümünü görmeyi tercih ediyorlar. Uzun yıllardır Türkiye’de emlak arama motoru olarak hizmet veren Flatfy, tam olarak bu ihtiyaca yanıt veriyor. Flatfy, Türkiye’deki farklı ilan sitelerinde ve emlak sitelerinde verilen satılık ve kiralık konut ilanlarını, arsa ve dükkan ilanlarını tek bir taban üzerinde toplayıp kullanıcılarına sunan sistemlerden bir tanesi. Flatfy tarafından sunulan çeşitli ilanlar sayesinde kullanıcılar çok hızlı ve kolay bir şekilde hayallerindeki konutlara ulaşabiliyorlar.


Üstelik durum bununla sınırlı da değil. Flatfy, Kiev merkezli olarak yepyeni bir mobil aplikasyon geliştirdi. Android ve IOS uyumlu bu aplikasyon, Flatfy’in sunduğu kapsamlı emlak arama hizmetini bir ileri adıma taşıyor. Kullanıcılar, bu aplikasyon sayesinde Kiev sokaklarında yürüyormuşçasına tüm bölgeleri 3 boyutlu bir şekilde görüntüleyebiliyor ve farklı bölgelerdeki kiralık / satılık evlerin tamamını inceleyebiliyor.
Bird ismi verilen bu uygulama, kullanıcıların kiralık ve satılık ev arama alışkanlıklarını tamamen değiştirmeyi hedefleyerek piyasaya sürüldü. Uygulama, piyasaya sürüldüğü günden bu yana binlerce kişi tarafından indirildi ve kullanıldı. Emlak ve yazılım sektöründeki pek çok kullanıcı, bu uygulamayı oldukça olumlu eleştiriler ile karşıladı. Uygulamanın dünya çapında duyulması ise uzun sürmedi.
Dünya çapındaki tasarım açısından güçlü olan tüm inovatif fikir ve projelere ilgi gösteren, bu konuda üst düzeye ulaşan projeleri ise ödüle layık gören Reddot, Flatfy tarafından piyasaya sürülen Bird’ü de ödüllendirdi. Tasarım açısından oldukça güçlü bir yönü olan Bird, farklı cihazlarda kullanılabiliyor olması, kullanıcılara hali hazırda zaten yaptıkları bir eylem için yepyeni bir yöntem sunması ve uygulamak istediği sistemi başarılı ve kullanışlı şekilde uygulayabilmesinden dolayı Reddot tarafından ödüllendirildi.
Bird, Kiev sokaklarında aktif olarak çalışıyor. Kiev sokaklarını her bir köşesi Bird isimli aplikasyon üzerinden gezilebilir. Farklı bölgelerdeki dairelerin tamamı sistem içerisinde görülmektedir. Kiralık ve satılık daireler, aplikasyon içerisinde sarı renkli olarak işaretlenmektedir. Kullanıcılar bu sarı renkli dairelere tıklayarak dairenin iç dizaynını, daire içerisindeki mobilyaları ve dairenin yapısının genel halini görüntüleyebilirler. Kullanıcılar, satıcı ile kolaylıkla iletişime geçebilirler. Bird isimli aplikasyon, diğer ilan arama sitelerine ve aplikasyonlarına göre, çok daha kullanıcı dostu ve kapsamlı bir konut bilgisi sağlar. Kullanıcılar 3D sistem sayesinde Kiev’deki konutların çevresindeki yapıları, apartmanları, alışveriş merkezlerini ve muhitin genel mimari yapısını görüntüleyebilirler. Kullanıcılar dışarı çıkarak muhitleri gezmek yerine internet üzerinden aplikasyon aracılığı ile aynı deneyimi yaşama şansına erişmektedirler.

Flatfy, Bird’i Türkiye’ye Getirmeye Hazırlanıyor

Bird, Flatfy tarafından sunulan popüler bir uygulama haline geldi. Flatfy’in çalışma yaptığı tüm ülkelere Bird’in de yayılması firma tarafından hedeflenmektedir. Bird’i Türkiye’ye getirme çalışmalarına devam eden Flatfy, şu günlerde Türkiye pazarını araştırıyor. Flatfy’in hazırladığı anket, kullanıcıların satılık ve kiralık ev arama süreçlerinde interneti nasıl kullandıklarını ve ne gibi zorluklar yaşadıklarını araştırmayı amaçlamaktadır. Flatfy’in hazırladığı bu ankete bu linkten ulaşabilirsiniz. Linki doldurarak araştırma sürecine hız kazandırmış ve Türkiye’ye bu uygulamanın gelme sürecini hızlandırmış olacaksınız.

Reddot Ödülü Bird’e Verildi

Alanında çığır açan ve emlak ilan programlarının tamamına ilham veren Bird, şu günlerde diğer platformların da ilgi odağı oldu. Dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen tasarım anlamında güçlü inovatif projeler ile ilgilenen Reddot, Bird’ü bu alanda ödüllendirdi. Ödül töreninden sonra birlikte poz veren projenin genç yüzleri ise uzun süre dijital pazarda konuşulacak gibi görünüyor. Aşağıdaki fotoğrafta projenin mucitlerini görmektesiniz. Fotoğrafta solda sağa, Flatfy’nin de ortak kurucusu olan ve şu an aktif olarak lun.ua projesinde CEO pozisyonunda çalışan Denys Tsyganok’un yanı sıra, Flatfy.com’da CBDO olarak çalışan Oleksandr Ivanov, yine Flatfy de ürün geliştirme alanında çalışan Arsenii Feshchenko ve iOS developer olarak projenin mükemmel bir tasarıma sahip olmasına katkıda bulunan Yevhenii Pancheshnyi görülmektedir.
Ios işletim sistemine sahip olan tabletlerinizden ve farklı Iphone modellerinin tümünden ulaşabileceğiniz Bird uygulamasını siz de indirmek istiyorsanız, uygulamanın Türkiye’deki pazara sunulma sürecini hızlandırmak için yukarıda sunulan anketi doldurmayı unutmayın. Uygulamanın dünya çapında kullanılması ve emlak alım satım süreçlerine yeni bir teknolojik soluk getirmesi beklenmektedir.

10 Total Score

Add your review
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general