Ücretsiz Scripti indir

AbanteCart v1.2.5 Alışveriş Scripti

-1

NOT: Script 5 Aralık 2015 tarihinde 1.1.5 sürümünden 1.2.5 sürümüne yükseltilmiştir. Daha öncesinde yükleyen arkadaşların scriptlerini güncellemeleri rica olunur.

AbanteCart Alışveriş Scripti, açık kaynak kodlu gelişmiş bir alışveriş scripti dir. Açık kaynak kodlu olduğu için geliştirilmeye açık bir script tir. İçeriğinde bulunan bir çok eklenti ile bir çok ücretli scriptlerden kendini soyutlayan bir yapısı bulunmaktadır. Scriptin orjinal dilleri İngilizce ve İspanyolca’dır. Bunun yanında ekstra olarak Türkçe paketini kurarak scripti Türkçeleştirebilirsiniz. Scriptin boyutu sıkıştırılmış hali 30 MB’dir. Rardan çıkardığınızda 50 MB gibi bir boyuta ulaşmaktadır.

Admin Paneli Demo: http://demo.abantecart.com/?s=demo_admin
Kullanıcı Adı: demo
Şifre: demo

Katalog Özellikleri

Sınırsız kategori
Sınırsız ürün ve ürün resimleri
Otomatik Görüntü boyutlandırma
HTML ile zenginleştirilmiş ürün tanımları
Ses / video desteği
İlgili Ürünler
Öne Çıkan Ürünler
İndirimdeki Ürünler
Stok Durumu
Ürün Yorumları
Sayfa başına ürün sayısı Seçimi
Adı, fiyatı, Reytinge göre sıralı ürünler
Yazdırılabilir ürünleri sayfaları
Üreticiler, marka yönetimi

Müşteri Özellikleri

İndirim Kuponu Sistemi
Müşteriler için Şifre hatırlatma
E-posta ile Siparişleri izleme

Ödeme Sistemleri

AlertPay
Authorize.Net (AIM)
Bank Transfer
Cheque / Money Order
Cash On Delivery
LIQPAY
Moneybookers
Paymate
PayPoint
Perpetual Payments
PayPal Website Payment Pro
PayPal Website Payment Pro (UK)
PayPal
SagePay
SagePay Direct
SagePay (US)
2Checkout
WorldPay

SEO Özelliği

Site içi ve Kategorilere özel SEO
Otomatik olarak Sitemap oluşturma
Ürünler ve kategoriler için meta ayarı

Güvenlik

Veritabanında bulunan şifrelere ekstra koruma
Kontrol paneli erişimi için ekstra güvenlik
SSL uyumluluğu

Kurulumu

1. Öncelikle bir veritabanı oluşturunuz. Veritabanı oluşturduktan sonra indirmiş olduğunuz rar dosyasını çıkartın ve abantecart_v1.1.4\abantecart_v1.1.4\public_html‘de bulunan dosyaları sunucunuza atınız.

2. www.site-ismi.com şeklinde sitenize giriş yaptığınızda otomatik kurulum ekranı gelecektir. Eğer gelmezse www.site-ismi.com/install/index.php olarak kendiniz giriş yapmayı deneyiniz.

3. Gelen ekrandan kullanım şartlarını okuduktan sonra altta bulunan I agree to the licenseyazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Continue butonuna basınız.

4. Compatibility Validation bölümünde scriptin sunucunuzda bulunması gereken özellikleri tarayarak size bilgilendirme yapmasına olanak sağlayan bölümdür. Burada Status yani durum bölümünde ( – ) işareti olanları düzenlemeniz gerekmektedir. Ayrıca aşağıda bulunan dosyalara CHMOD 777 veriniz.

image/
system/cache/
system/logs/
download/
extensions/
resources/

5. Configuration bölümünde sitenizin sunucu bilgilerini ve database ayarını yapacağınız bölümdür. Burada;
Database Host: Genelde localhost’tur.
User: Database kullanıcı adınızı yazınız.
Password: Database şifrenizi yazınız
Database Name: Database adınızı yazınız.
Database Prefix: Eğer databasenizi oluştururken bir ön ek kullanmak istiyorsanız buraya istediğiniz ön eki yazabilirsiniz. (örn: abante_) şeklinde

Alt bölümde bulunan admin ve admin paneline girerken koyacağınız güvenlik bölümünü ayarlarını da yaptıktan sonra bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

6. Scriptinizin kurulumu tamamlanıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra size bir Key Code (anahtar kodu) verecek. Bu kodu saklamanız gerekmektedir. Olası bir problemde scripti taşımanız gerekirse bu kod size lazım olacaktır. Burası tamamlandıktan sonra aşağıda bulunan Türkçeleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Abante Cart Türkçe Yama
1. Öncelikle buradan Türkçe yama dosyasımızı indiriyoruz.

2. İndirmiş olduğumuz dosyayı rardan çıkardıktan sonra içerisinde bulunan \code\extensionsklasöründeki turkish_language isimli klasörü sunucumuzda bulunan extensions klasörüne atıyoruz.

3. Daha sonra sitemizin yönetim paneline girerek atmış olduğumuz Türkçe yama eklentisini aktifleştiriyoruz. Bunu yapmak için www.site-ismi.com/index.php?rt=index/login&s=your_adminşeklinde sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz ve extension bölümünden sitemize atmış olduğumuz Turkish Language Pack dosyasını install ediyoruz. Yani kurulumunu yapıyoruz. Kurulum için extension bölümüne girdikten sonra attığımız eklentinin yanında bulunan Playtuşuna benzeyen bir butoun var buna tıklıyoruz.

4. Kurulumunu yaptıktan sonra admin panelinde bulunan Languages bölümünden Türkçeseçeneği Off (kapalı) olarak görünecektir. Bunu On (Açık) hale getirmeniz gerekmektedir.

Bunları tamamladıktan sonra scriptimiz kurulmuş ve kullanıma hazır olacaktır.

Yönetim Paneli: www.site-ismi.com/index.php?rt=index/login&s=your_admin şeklindedir. Fakat burada bulunan your_admin bölümü kurulumu yaparken Configration bölümünde bulunan admin paneli günvelik sistemi için yazmış olduğunuz şey ile bağlantılıdır. Orada ne yazarsanız admin paneline girerkende onu kullanmanız gerekmektedir.

Kullanıcı adı ve şifre kurulumu yaparken yazmış olduğunuz bilgilerdir.

Demo

Dosya Şifresi : www.scripttr.org

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general