Öneri

Ses Yalıtım Süngerleri Niçin Kullanmalıyız ?

0

Ses Yalıtım Süngerleri Niçin Kullanmalıyız ?


Ses yalıtımı günümüzde önemi daha da artmaktadır. Gelişen dünyamızda gürültü kirliliği inanılmaz bir sorun haline gelmiştir. O kadar çok sese maruz kalıyoruz ki sessiz bir ortama geçince afallıyoruz. Aslında çok dikkate alınması gereken bir konu olmasına rağmen maalesef gerekli önlemleri almıyoruz. Sinsi sorun olarak bilinen gürültü kirliliği önlem alınmadığı taktirde ciddi sağlık sorunlarını da yol açar. Herkesin kafasından soru işareti ses yalıtımı nasıl sağlanır ? Hangi malzemeler uygulanır ? Hangi ses izolasyon malzemeleri tercih edilir. Hep birlikte göz atalım.
Ses yalıtım malzemelerinin kullanım alanları çok geniştir. Hemen hemen her yerde kullanılan bu ses yalıtım süngerleri evde, okullarda, ofislerde, toplantı ve konferans salonlarında, müzik ve radyo odalarında, fabrikalarda ve jeneratör kabinlerinde kullanılır. ses yalıtım ve izolasyon konusunda kesim çözüm sunan ses izolasyon süngeri sorunlarınızı gidermektedir. Şimdi ses yalıtım süngerinin nerelerde nasıl kullanılır tamamıyla göz atalım.

Ses yalıtımı süngerleri evlerde kullanıldığı zaman çok iyi bir ses yalıtımı sağlamış olursunuz. Özellikle evimizde ses kirliliğine maruz kaldığımız zaman huzursuz oluyoruz ve ailemizle keyifli vakit geçiremiyoruz. Hatta ciddi sağlık sorunlara da yol açıp stres ve uykusuzluğu tetikler. Ses yalıtım süngeri tavan ve duvarlarda kullanılır. Zeminlerde tavsiye edilmez. Tavan ve duvara ses izolasyon süngeri uyguladığınız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirmiş olursunuz. İstenmeyen sesler evlerde genellikle komşularımızın sesi ve dışarıdan gelen istenmeyen seslerdir. Rahatsız edici sesleri ses yalıtım süngeri ile en az seviyeye indirdiğimiz zaman evimizde huzurla dinlenebilir ve ailemizle keyifli vakit geçirebiliriz. Ses yalıtım süngerleri dekoratif anlamda da şık bir tasarıma sahiptir. Çeşit olarak yumurta, piramit, special, labirent, basotect ve bondex süngerler öne çıkan ses izolasyon süngerleridir. Farklı renk seçenekleriyle de tercih tamamen hayal gücünüze kalmıştır.

Ses yalıtım süngeri ofislerde de kullanıldığı zaman çok iyi bir ses izolasyonu sağlamış olursunuz. Ofisimizde kafamızın rahat olması ve işimize tam odaklı çalışmak hepimizin isteğidir. Ofislerde ses yalıtım süngeri tavan ve duvarlarda kullanılır. Uyguladığınız zaman ofisteki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek konsantreniz dağılmadan verimli bir şekilde çalışma imkanı sağlayacaktır. Ofislerde genel olarak rahatsız edici sesler personellerin kendi aralarından konuşması, telefon konuşmaları ve topuk sesleri işimizi tam odaklı yapmamıza engel olan etkenlerdir. Rahatsız edici seslerin önüne geçmek için ses yalıtımı süngeri kullanmalıdır. Ses yalıtım süngeri dekoratif olarak şık bir görüntüye sahiptirler. Sadece ofislerde ses yalıtım süngeri ile sınırlıdır değildir. Tavanlarda kanopi asma tavan, baffle akustik tavan, akustik yüzer tavan. Duvarlarda cloth screen panel ve oval duvar panelleri kullanarak hem dekoratif hem de çok iyi bir akustik sağlamış olursunuz.

Radyo ve müzik odalarında kullanılan ses izolasyonu malzemesi diğer ses yalıtımı süngerlerine göre daha dekoratif ve sesin dağılmasını ve yankılanmasını önler. Uygulandığı zaman daha kaliteli müzik yapmanıza ve daha kaliteli radyo yayınlarını yapmanıza sağlar. Böylelikle kaliteli bir ses yalıtımına sahip olabilirsiniz. Vicoustic, bass trap, tekno slince, tekno touch bu alanda en çok kullanışlı ses yalıtımı süngeridir.
Turkish Acoustic olarak son derece kaliteli ürünlerle ses yalıtım ve izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ürünlerimiz yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip yanmazlık sertifikalarına sahip olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmeyi başardık. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.


Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/firexpan.html

9.5 Total Score

Add your review
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general