Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; replytocom_controller has a deprecated constructor in /home/phpscri2/public_html/wp-content/plugins/replytocom-controller/replytocom-controller.php on line 38
Ogznet Php Blog Scripti v2.0 | PhpScriptTR


Ücretsiz Scripti indir

Ogznet Php Blog Scripti v2.0

0

Şu an yayında olan blog scriptinin bir önceki versiyonu olan scripti paylaşıyorum. Kendisine blog sitesi açmak isteyenler için güzel bir php blog scripti.

Bu script blog sitesi açmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Yönetici sayfası mevcuttur. Site ayarları yönetim sayfasından yapılıyor. Sitede sınırsız yazı kategorisi ekleme, yorum yönetimi, üye yönetimi, eklenen yazılara etiket ekleme, online sayfa ekleme gibi özellikler mevcut.

Reklamları gene yönetici sayfasından ekliyorsunuz. Ancak tek bir reklam ekleme kutusu var. Google Adsense reklamlarında bulunan esnek reklam boyutunu seçerek alacağınız reklam kodunu yönetici sekmesine ayarlar sayfasında reklam kodu kutusuna yapıştırıp kaydedin. Böylece Google sitede reklam alanlarını otomatik olarak algılayarak ona uygun reklam boyutunda reklam gösterecek.

Yazı eklerken kısa açıklama, uzun açıklama, etiket ekleme, normal ve manşet resmi yükleme, istenile yazıyı manşet yada slider olarak seçme ve yayınlama gibi özelliklere sahip php blog scriptimiz.

Gelen yorumları yönetici sayfasında bildirim olarak görüp onaylayabilirsiniz. Üye yönetimi sayfaları da mevcut. İstediğiniz üyeyi silip, düzenleyebilirsiniz.

Özel sayfalar oluşturabilir ve online olarak yönetebilirsiniz.

Sitenin anasayfasına ait ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Kurulum için öncelikle plugin klasörüne gidip config.php dosyasını editörde açın. Burada veritabanı bilgilerini düzenleyin. Veritabanı sql dosyası indireceğiniz zip dosyası içinde mevcut. Bu dosyayıda içe aktarıp veritabanı kurulum işini bitirin.

Siteyi ilk açtığınızda mutlaka önce yönetim paneline gidip site adresi kısmını düzenleyin. Yoksa siteniz düzgün görüntülenmez.

Sitede iletişim ve üyelik sayfalarında mail gödnerme fonksiyonu olarak PHPMailer kullanılmıştır. Bu yüzden sunucunuz bu bileşeni desteklemiyorsa bu sayfalarda hata alırsınız. Ayarlar sayfasından bu mail fonsiyonunda kullanılmak üzere, alan adınıza ait bir mail adresi ve şifresi ile mail sunucusunun adresini girmeniz gerekiyor. Yoksa mail gönderme fonksiyonunun olduğu tüm sayfalarda hata mesajı ile karşılaşırsınız.

Birde arama motoru olayı var. Bu formuda Google Özel Arama sayfasından sitenize özel arama kodu alarak değiştirin. Yoksa arama kutusu çalışmaz.

Aşağıdada yönetim paneli anasayfasına ait ekran görüntüsü bulunmakta. Tüm bağlantılar ve bildirimler bu sayfa üzerinde bulunmakta.

İlk giriş için yönetici adı ve şifresi “admin” dir. Giriş yaptıktan sonra Yönetici sayfasına giderek bu bilgileri değiştirmelisiniz güvenlik için.

Dosya Şifresi : www.phpscripttr.com

8.5 Total Score

Add your review

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply


Php Script İndir , Ücretsiz Script İndir, Ücretsiz Wordpress Tema İndir - Ücretsiz Scriptler - Nulled Script - Script indir
Logo
Enable registration in settings - general